Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

CO VŠECHNO HROZÍ ANEB KATASTROFICKÉ SCÉNÁŘE KOUPĚ NEMOVITOSTI

Koupě nemovitosti je situace, která zásadně ovlivní váš následující styl života. Samozřejmě pozitivně. Co když se ale během transakce něco pokazí? Nepromyšlené kroky mohou obrátit váš život vzhůru nohama. Poučte se z chyb lidí, kteří se na Rádce obrátili doslova za pět minut dvanáct.

Ze života: slepá důvěra se nevyplácí

Paní XY se na nás obrátila ve chvíli, když už měla za sebou jednu velmi nepříjemnou negativní zkušenost s koupí nemovitosti. Měla strach, že se spálí znovu, proto oslovila Rádce. Její příběh budiž ponaučením pro všechny důvěřivé povahy:

Paní XY hledala rodinný dům na vlastní pěst. Objevila krásnou nemovitost a projevila o ni zájem. Koupě měla proběhnout bez asistence realitní kanceláře. S prodávajícím se snadno domluvila na rozumné ceně a ihned zažádala o hypoteční úvěr. Vše vypadalo ideálně. Zádrhel přišel ve chvíli, kdy prodávající nezískal nemovitost, do které se chtěl přestěhovat a svůj dům tedy odmítl prodat.

Nastala situace, kdy klientce hrozilo nemalé penále za načerpání hypotéky, proto byla nucena okamžitě vyhledat jinou nemovitost, a to doslova v šibeničním termínu. Nebyl čas na hledání, na rozvahu…

Vyjádření Rádce:

Rizika koupě nemovitosti nespočívají jen v tom, že vás chce někdo podvést. Transakce se může pokazit z mnoha jiných důvodů, které nelze tak snadno ovlivnit, v tomto případě z důvodu selhání časového plánu.

Paní XY neměla koupi nemovitosti ošetřenou rezervační smlouvou, protože věřila, že ji prodávající nepřenechá nikomu jinému. Rezervační smlouva však není jen pojistkou toho, že vám nemovitost tzv. nevyfoukne někdo jiný. Jsou v ní zaneseny také podmínky koupě, včetně pravidel odstoupení od transakce ze strany prodávajícího.

Co Rádce doporučuje?

Rozhodnete-li se jednat na vlastní pěst bez pomoci zástupce kupujících, podepisujte úvěrovou smlouvu v bance až současně s kupní smlouvou. Pokud vám prodávající tvrdí, že rezervační smlouva není potřeba, protože nikomu jinému nemovitost neprodá, trvejte na ní. Jen tak předejdete podobným scénářům v případě, že z koupě sejde z jakéhokoli jiného důvodu.

Nejste-li si jistí, co všechno do rezervační smlouvy zanést, obraťte se na nás. S celou transakcí vám pomůžeme, budeme vám stát po boku a postaráme se o to, aby vše proběhlo bez komplikací a v souladu se stanovenými podmínkami. Vaším jediným úkolem bude těšit na nové bydlení.

 

 3,354 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 16.07.2014

Vložit komentář