Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Rádce odhalil “slibotechnu”

Plané sliby, ale skutek nikde. I takoví prodávající se v realitních vodách najdou a není jich málo. Rádce nedávno na jednoho narazil a včas klienta zachránil o budoucích problémů.

Slibný začátek

Vše začalo zcela nevinně. Náš klient si vyhlédl dům na prodej. Nemovitost se prodávala buď jako celek, nebo po částech – jedním byla samostatný obytný dům a druhým garáž s dílnou, nad kterou vznikl podkrovní byt. Právě o tuto obytnou jednotku projevil klient zájem a začali jsme jednat.

První prohlídka probíhala bez problémů a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly nějaké nastat. Prodávající (majitel nemovitosti) se během první prohlídky zavázal stavebně upravit garáž s dílnou na vlastní náklady. Cílem této rekonstrukce měl být obytný prostor propojený s podkrovím, což se našemu klientovi velmi zamlouvalo.

Odhalování pravdy

V tuto chvíli by obvykle nezkušený a důvěřivý člověk podepisoval rezervaci a skládal zálohu. Chyba! Všechny sliby je potřeba smluvně podchytit. Zde však nastal problém. Prodávající začal měnit názory i původní ujednání.

Na druhé prohlídce se do rekonstrukce na vlastní náklady už příliš nehrnul. Na všem se však dalo ještě domluvit. Ovšem jen do chvíle, než Rádce zjistil, že příjezdová cesta k domu je zatížená věcným břemenem, o kterém se prodávající záhadně nezmínil. Nakonec se ukázalo, že výhodná koupě nemovitosti skrývá nespočet problémů, které za vlekoucí se starosti a rizika skutečně nestojí.

Ruce pryč

Na základě tohoto nedůvěryhodného jednání jsme od vyjednávání koupě odstoupili a pro klienta hledáme nemovitost dál.

A jaké z toho plyne ponaučení? Nabízí se rčení: „Dvakrát měř, jednou řež”. Než cokoli podepíšete, důkladně si všechny skutečnosti prověřte. Nikdy nevíte, co se na vás chystá.

Díky mnohaletým zkušenostem našich Rádců máme už představu, co všechno by se mohlo stát. Dokážeme zhodnotit, kdy je koupě ještě výhodná a kdy vyjednávání už nemá význam. S Rádcem se zkrátka zbavíte všech starostí spojených s koupí nemovitosti a eliminujete rizika. A co víc? Zvládneme pro vás vyjednat i lepší cenu.

 

 2,983 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 25.11.2014

Vložit komentář