Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Proč kupovat nemovitosti v létě? Známe důvody, které hrají ve váš prospěch

Léto a speciálně období prázdnin je vnímáno jako tzv. mrtvá sezóna. Nákup nemovitosti ale nelze házet do jednoho pytle s jakýmkoli jiným byznysem. Naopak. Chcete-li si koupit nové bydlení, neváhejte, léto je ideální čas.

Prázdninový přínos

Chcete se ještě letos přestěhovat do vlastního? Tak to neodkládejte až na září, jak je všeobecně zvykem. Využijte letních výhod:

  • mnozí mají o prázdninách myšlenky jinde, tak se o nákup nemovitostí nestarají. Konkurence tedy není tak vysoká, jako v „prodejní sezóně“

  • nižší poptávka po nemovitostech vede makléře ke snaze se co nejrychleji dohodnut a vyjít vám vstříc

  • prodejci a realitní makléři nemají tolik zakázek, jako obvykle, proto mají více času se vám věnovat a udělají všechno proto, abyste byli spokojení

Nákupní psychologie

Během koupě nemovitosti hraje velmi důležitou roli také psychika, a to na obou stranách, u prodávajícího i na straně kupujícího. Sluníčko zlepšuje náladu, působí pozitivně na duševní energii a volnomyšlenkářský čas prázdnin nás ovlivňuje, i když se nás dvouměsíční volno netýká. A jak?

  • lidé jsou pozitivně naladěni

  • makléři (a obecně prodávající) jsou vstřícnější

  • s dobrou náladou souvisí fakt, že máte větší šanci se dohodnout na výhodnějších podmínkách koupě

  • …a kdo se chce stěhovat, když sněží a mrzne?

Příjemné klima

Máte v místě současného bydliště během parných letních dnů nesnesitelné horko? Právě proto byste měli své nové sídlo vybírat v létě. Objednejte se na prohlídku vybrané nemovitosti v odpoledních nebo večerních hodinách, kdy je dům už řádně vyhřátý. Ihned poznáte, zda je byt během letních veder obyvatelný, nebo se mění na velice drahou saunu.

Čas hraje ve váš prospěch

Dlouhé letní dny představují více výhod, než jen příjemné vysedávání na restauračních zahrádkách do pozdních nočních hodin. Protože se pozdě stmívá, stihnete toho po práci mnohem víc. Na prohlídky bytů nemusíte spěchat, i v devět hodin večer si je prohlédnete za denního světla.
Doporučujeme naplánovat si několik prohlídek v jeden den. Jen tak budete mít jednotlivé nemovitosti v živé paměti a budete moci lépe porovnávat. A stihnout tři prohlídky po pracovní době za denního světla se vám v zimním období zkrátka nepoštěstí.

 

 3,028 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 03.07.2014

Vložit komentář