Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Můžu podat návrh na vklad do registru nemovitostí i na začátku roku 2014?

Dobrý den, Nestačil jsem na konci roku podat vyplněný návrh na vklad do registru nemovitostí, návrh na opravu chyby v katastrálním operátu a protokol o opravě chybného geometrického a polohového určení hranice pozemku podle uzavřené kupní smlouvy na tento pozemek a zajímá mě, jestli to takto vyplněné můžu podat teď v novém roce nebo jaké jsou v tom změny ? Děkuji.

Odpovědět
Rádce | 24.01.2014

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Odpověď prosím zde:

Vzhledem k účinnosti nového katastrálního zákona od roku 2014 je nutné vyhotovit nový návrh na vklad do katastru nemovitostí. Důvodem je skutečnost, že stavba je nově součástí pozemku a formulář se proto mění. Zde je odkaz na webovou stránku Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního s příslušným formulářem: http://www.cuzk.cz/Zivotni-situace/Formulare/Formulare.aspx

Vyhotovený návrh na opravu chyby v katastrálním operátu a vyhotovený protokol o opravě chybného geometrického a polohového určení hranice pozemku lze použít a tyto dokumenty není třeba vyhotovovat znovu. Důvodem je skutečnost, že předchozí ani stávající právní předpisy nepožadovaly činit tyto úkony na předepsaných formulářích. Přestože katastrální úřad pro tyto úkony formuláře nabízel, bylo možné je činit i jinou formou. Na okraj uvádíme, že tyto vyhotovené dokumenty by neměly odkazovat na již neplatný katastrální zákon č. 344/1992 Sb.

V případě nejasností nás neváhejte znovu kontaktovat, rádi pomůžeme!