Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Jak co nejlépe sepsat inzerát na rychlou a dobrou koupi nemovitosti

Hledáte byt či dům k pronájmu, nebo rovnou ke koupi, a tak si podáte inzerát. Přesně definujete své požadavky a čekáte, že se někdo ozve. Ale pozor, může to trvat, poptávání nemovitosti na vlastní pěst nebývá právě ta nejefektivnější metoda.

Ten, kdo chce bydlet, je spíše zvyklý sám prohledávat nabídky. A majitelé zase obvykle neprocházejí poptávky a aktivně na ně neodpovídají. Spíše vyčkávají, kdo se ozve na jejich inzerát,” říká Romana Sudová z realitního serveru Bezrealitky.cz.

Pokud si podáte vlastní inzerát, s největší pravděpodobností se vám místo pronajímatele či prodávajícího ozve realitní makléř, který se bude snažit, abyste se stali jeho novými klienty. „Do poptávek většinou nahlížejí pouze realitky,” potvrzuje Roman Muras, manažer Sreality.cz. I tak můžete sami zkusit štěstí, zejména tehdy, když vás žádná z nabídek neosloví a vy máte o svém bydlení jasnou představu.

Své požadavky v inzerátu přesně definujte

A jak správně sestavit inzerát, ať už při zájmu o pronájem či koupi? „Důležité je zdůraznit lokalitu, velikost bytu, rozlišit poptávku po cihlových a panelových bytech a uvést cenové rozmezí,” vyjmenovává Otakar Šmíd z realitní kanceláře AAAbyty.cz.

Důležité je také, zda máte zvíře nebo kouříte – ne všichni pronajímatelé toto tolerují. Že jste bezdětný lékař nebo rozvedená účetní, to asi majitele nemovitosti nezaujme, finanční poměry už však mohou zapůsobit.

Pokud bude někdo pronajímat luxusní byt v centru města, bude ho zajímat, že by o něj stál například zajištěný právník. U koupě nemovitosti zase tento osobní údaj sdělí prodávajícímu, že kupující je dostatečně solventní na to, aby měl z čeho zaplatit kupní cenu,” vysvětluje Robert Hanzl ze společnosti Nextreality.

Pokud můžete zaplatit za nemovitost hotově, určitě to do inzerátu napište. „Vyřízení hypotečního úvěru trvá, platba v hotovosti je proto pro prodávajícího lákavá,” upozorňuje Otakar Šmíd. U pronájmu upřesněte i požadavky na vybavení, ať už na nábytek nebo třeba domácí spotřebiče v kuchyni.

Zásadní je i poschodí, občanská vybavenost či dopravní dostupnost. Inzerát máte, teď ještě musíte uvést, kolik jste ochotni platit za pronájem nebo koupi.

Sami, nebo s realitkou?

Pokud nemáte s realitním trhem zkušenosti, můžete narazit, zvlášť pokud kupujete. Střelit cenu jen tak se nemusí vyplatit: buď bude vaše cenová nabídka příliš nízká, a pak se vám logicky nikdo neozve, nebo naopak příliš vysoká. V takovém případě budete sami proti sobě, protože nemovitost zbytečně přeplatíte.

Ani když hledáte pronájem, nenechávejte pole “Cena” prázdné: znáte své finanční možnosti a lákavá nabídka je pravděpodobně nezmění. „Proto je vždy dobré zmínit strop, přes který už jít nemůžete,” radí Romana Sudová.

Při zprostředkování pronájmu nebo koupě bytu sice realitce zaplatíte provizi, pokud ale narazíte na seriózní podnik, budete mít jistotu, že se ke stanovenému dnu skutečně nastěhujete. A hlavně, že o své peníze nepřijdete.

Naproti tomu poptávání nemovitosti na vlastní pěst vyžaduje větší obezřetnost a také to dá více práce – sami si musíte pohlídat věci, které by za vás vyřešila realitní kancelář, například právní servis a dohled nad celým obchodem.
Zdroj: MF DNES

Slovo Rádce:

Hledat nemovitost sám na vlastní pěst a pouštět se do neznámé transakce bez zkušeností vás může dostat do mnoha nepříjemných situací. Nevyhnete se stresu a ztratíte spoustu času prověřováním nemovitosti, pobíháním po úřadech, kontrolou smluv a vyřizováním dalších formalit. To vše můžeme udělat za vás.

S Rádcem po boku pro vás bude koupě nemovitosti procházkou růžovým sadem, v klidu a beze strachu z případných nástrah realitního trhu. Nemluvě o tom, že nehrozí riziko, že nemovitost zbytečně přeplatíte. Díky dlouholetým zkušenostem umíme vyjednat adekvátní cenuChcete-li vědět víc, můžete nás nezávazně kontaktovat nebo se obrátit na naši Poradnu.

 

 3,278 total views,  6 views today

Autor: Rádce
Dne: 23.10.2014

Vložit komentář