Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Ceny bytů měřené metrem

Následující článek je spíše statistickou zajímavostí. Na základě nasbíraných dat dospěl tým odborníků Rádce k závěru, že vzdálenost bytu od nejbližší stanice metra jde ruku v ruce s jeho cenou. Jednoduše řečeno – čím blíž k metru, tím dražší byt.

2013-01-28metro-praha
Zdroj: http://bit.ly/18VJIic

Výpočty odhalily poměrně těsnou závislost ceny bytu na blízkosti zastávky metra. Každý další kilometr, který vzdušnou čarou vzdaluje byt od zastávky metra, snižuje jeho cenu zhruba o 1900 Kč.

V tabulce si můžete prohlédnout průměrné ceny bytů v různých vzdálenostech od metra. Vzdálenosti jsou vždy zaokrouhleny na jeden celý kilometr.Screen Shot 2013-12-02 at 16.09.24Pro zajímavost jsme pro vás připravili i tabulku dostupnosti metra pro jednotlivé obvody hlavního města. Můžete z ní vyčíst, kolik kilometrů průměrně ujdete, než se dostanete k nejbližší zastávce metra.

Screen Shot 2013-12-02 at 15.59.09Na ceny nemovitostí má samozřejmě vliv nejen vzdálenost od metra, ale i mnoho dalších faktorů. Pokud zvažujete koupi domu nebo bytu a chcete mít jistotu, že nezaplatíte víc, než je nezbytně nutné, ozvěte se nám. Rádce pro vaši nemovitost má k dispozici skutečné odborníky, kteří za vás bezplatně vyjednají tu nejlepší možnou kupní cenu.

 3,990 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 30.09.2013

Vložit komentář