Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

S Rádcem sleva 400 000,- Kč. Příběh pana Lukáše.

Uvažujete vy nebo někdo z vašich blízkých o koupi nemovitosti? Máte z toho těžkou hlavu? Není divu, jde přece o peníze za odhad, nepříjemná jednání s realitkou, handrkování o ceně, nejistotu při čtení nepřehledné kupní smlouvy… Rádce může všechny podobné problémy vyřešit za vás. O tom jak to vypadá, když Rádce pomáhá, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Lukáš Vereš pracuje v oblasti Business Inteligence. O službách Rádce se dozvěděl z internetu. Protože zrovna hledal byt, neváhal a službu začal využívat. Zvolil si Rádce I, to znamená, že nemovitost si vyhledává sám a odměnou pro Rádce bude nakonec část ze slevy, kterou klientovi sám Rádce vyjedná. (Rádce nabízí ještě možnost II, v níž zároveň pomáhá s vyhledáním nemovitosti )

Proč jste si zvolil spolupráci s Rádcem?

Už delší dobu jsem hledal na trhu něco takového. V oblasti nemovitostí nejsem zběhlý a někdo, kdo je na vaší straně, se velmi hodí. Vím, že nekoupím něco, čeho pak budu litovat. S Rádcem získáte pocit jistoty, protože jste s ním v osobním kontaktu, zajímá se o vás a zodpovídá všechny vaše otázky, i zcela banální. A ty složitější vyřeší.

Takže už jste s Rádcem byl na prohlídce bytu, o který jste měl vážný zájem?

Za tu dobu, co hledám, jsem viděl už desítky bytů. Už to ani nepočítám. U dvou jsem měl reálný zájem a tak jsem Rádce přizval. V prvním případě se mně i Rádci byt líbil, ale cena byla hodně nadsazená. Takže stále čekám, kdy majitel dostane rozum a kývne na naši nabídku. Rádce je nadále v kontaktu s realitním makléřem a stará se o to, abych o byt nepřišel. Víme, že se byt zatím neprodal. A i kdyby, někdo to prostě koupí výrazně nad cenou…

V druhém případě šlo o byt před rekonstrukcí, který už měl svůj projekt na opravy. Nicméně Rádcův technik zjistil, že naplánované opravy nejsou reálné ani technicky, ani finančně. Třeba plánované řešení pro elektrické rozvody by starý dům neutáhl, rekonstrukce podlah byla velmi podhodnocená a tak dále… Na základě těchto informací jsem si koupi rozmyslel a jsem rád, že komplikace, které by po nevhodných úpravách nastaly, nemusím řešit.

A jak je to s vyjednáváním o ceně? Vyplatí se vám, když si část z vyjednané slevy Rádce vezme jako odměnu?

Stále sám smlouvám o ceně bytů, na které se chodím dívat bez Rádce. Ale překvapily mě výše slev, které Rádce dohodl ostatním klientům. I když se snažíte vyjednávat, Rádce vám stejně zařídí ještě více. Je to prostě věc praxe a zkušeností v oboru. Kromě toho je to výborný zdroj informací jakéhokoliv druhu, takže to určitě není jen o té slevě.  Měl jsem třeba vyhlédnutý byt, který se dal rozdělit na dvě bytové jednotky, ale bylo potřeba zjistit, jak to provést. Rádce mi vše obtelefonoval, zjistil potřebná povolení a jiné náležitosti Nemusel jsem se o nic starat a ušetřil jsem spoustu času.

 2,811 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 03.01.2014

Vložit komentář