Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Rádce vyhrál nad nespolehlivým prodávajícím

Co dělat, když koupi nemovitosti stále něco brání a během celého procesu vám někdo schválně hází klacky pod nohy? Lze to zvládnout? Manželé, kteří se na nás obrátili, uznávají, že sami by to zvládli jen stěží. Díky svému Rádci ale nemuseli svízelnou situaci řešit sami a dnes bydlí v novém domě.

Z bytu do domu se zahradou

Rádcovými klienty se stala tříčlenná rodina, manželský pár s půl ročním miminkem. Rozhodli se přestěhovat z bytu a pořídit rodinný dům. Měli představu o domě spíše s větším pozemkem na okraji Prahy v klidné lokalitě, přesto s dobrou dopravní dostupností.

Po téměř třech měsících se Rádci podařilo takový dům najít. Bylo patrné, že k ideálnímu bydlení bude potřeba zajistit několik dokončovacích stavebních prací. To však klientům nevadilo. Díky důkladné technické kontrole Rádce zjistil současný stav domu a technik provedl odhad investic, které budou nutné k dokončení. Na základě podrobné technické kontroly se klienti rozhodli dům koupit.

Rádce v akci

Rádkyně Hana Kučerová okamžitě vstoupila do jednání s realitní kanceláří, která měla vybraný rodinný dům v nabídce. Komunikace byla bohužel poněkud složitější. Prodávající byl cizinec, žil v zahraničí a v ČR měl jen svého českého zástupce a rovněž realitní kancelář. Celá transakce proto vyžadovala nadstandardní přístup – překlad smluv, ověřování překladu smluv a zprostředkování tlumočníka.

Komplikace jako výzva

V průběhu procesu koupě došlo k několika nepříjemným a napjatým chvílím. Jednou z nich byl okamžik, kdy prodávající chtěl od prodeje odstoupit. To by byla pro kupující velmi nepříjemná situace, protože sami měli svůj dosavadní byt už v prodeji.

Bylo pár momentů, kdy jsme si říkali, že je vše ztracené a v zoufalství se připravovali na nejhorší – storno celé akce. K tomu naštěstí nedošlo a to jen díky osobě v roli našeho Rádce, Hance Kučerové,“ říkají mladí manželé z Prahy. „Již na prohlídkách se ukázala její přítomnost nepostradatelnou. Díky svým zkušenostem dokázala klást otázky, které nás i přes pečlivou přípravu nenapadly. Při připomínkování smluv, od rezervační až po předávací protokol, se hodil právní servis koordinovaný přímo její osobou. Ještě před technickým auditem Hanka ověřila cenovou a povodňovou mapu, územní plán a v některých detailech přímo i stavební úřad.

Šťastný konec díky Rádci

Zástupce prodávajícího měl s prodejem nemovitosti vlastní plány a celou transakci se snažil všelijak znemožnit. Prodávající se nakonec ve stanovený termín podpisu nedostavil a po určitou dobu s námi ani nekomunikoval. Rádkyně se ale nakonec dopátrala původu všech nepříjemností (souvisejících s nespolehlivým zástupcem prodávajícího) a vše dobře dopadlo. Klienti nyní bydlí ve svém novém domě.

Chcete jiný důkaz o tom, že Rádce je skutečně na vaší straně a umí vytrhnout trn z paty? Přečtěte si další příběhy našich klientů zde.

 

 2,888 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 31.10.2014

Vložit komentář