Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Rádce soutěží o nejlepší inovativní projekt

Dne 23. září 2014 byl odstartován již čtvrtý ročník soutěže Česká inovace. Tentýž den se konala tisková konference, kde se představili první přihlášení inovátoři, včetně společnosti Rádce pro vaši nemovitost.

Soutěž nových nápadů

Česká inovace je projekt, jehož cílem je podpořit tvořivost a zajímavé nápady malých a středních firem, jednotlivců, akademické sféry i veřejné správy. Prostřednictvím soutěže oslovuje inovátory bez ohledu na jejich věk, odvětví nebo zkušenosti. Posláním této akce je rozpoznat perspektivní inovace, ocenit jejich autory a podpořit uplatnění nových nápadů v praxi.

Boj o přízeň novinářů

Tisková konference prezentovala plány na rok 2015 a v druhé části programu překvapila zajímavým programem v podobě tzv. Media pitche. Co to znamená? Úkolem zúčastněných inovátorů bylo nadchnout novinářskou porotu svým neotřelým nápadem / projektem a získat pro něj publicitu.

_MG_0643

Čestné místo v porotě přijali silné osobnosti českých médií jako šéfredaktor zpravodajského serveru Hospodářských novin iHned.cz Miloš Čermák, šéfredaktor Busienessinfo.cz Martin Zika, šéfredaktor portálu Komora.cz a Bet he Best Miroslav Honsů a nakonec šéfredaktor časopisu MM Spektrum Roman Dvořák.

_MG_0719

K vidění bylo celkem pět prezentací, včetně vystoupení Rádcova zástupce:

  • Tomáš Valenta, Innovative Pharmaceuticals: Mixturam – Vitamíny na míru

  • Petr Petřík, Mepac CZ: Mobilní laserový gravírovací systém

  • Vít Kopelent, 3M: Virtuální edukační centrum

  • Jindřich Fialka, Contiqua: Kreativní recyklace

  • Helena Warausová, CreativeDock: Rádce pro nemovitost

Co je letos nového?

Novinkou letošního ročníku je udělení ceny za kreativitu, která ocení netradiční novátorské řešení v praktickém životě, jenž může být teprve myšlenkou na počátku svého vývoje. V kategorii Inovační nápad budou hodnoceny inovace pocházející od jednotlivců nebo studentů, v kategorii Nadějná inovace budou posuzovány začínající firmy, Inovační hvězda zhodnotí malé a střední firmy, kategorie Inovativní firma je určená společnostem nad 250 zaměstnanců a pátá kategorie se zaměří na Inovace ve veřejné správě. Již druhým rokem se bude také vyhlašovat speciální cena za Společenskou prospěšnost inovace.

Uzávěrka soutěže je 21. listopadu tohoto roku, vítězové pak budou vyhlášeni koncem března 2015 na Festivalu České inovace v Národní technické knihovně v Praze, tak držte Rádci palce.

 

 2,415 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 01.10.2014

Vložit komentář