Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Jak Rádce pomáhá: místo špatného bytu krásný dům

Ne vždy jsou klientovy požadavky na hledanou nemovitost ideální. Občas se zkrátka projeví, je požadovaná kupní cena nemovitosti je příliš nízká, než aby výsledek odpovídal všem kritériím. Tento scénář je typický pro klienty, kteří nemají ponětí o pohybu cen realit a nenechají si poradit. To ale nebyl případ klienta Marcela.

Ideální nemovitost nalezena

Pan Marcel měla jasný cíl – světlý byt na Praze 8. Sám si jej vyhlédl, a když se šlo na první prohlídku, zamiloval si ho. Ihned se začalo jednat. Vše probíhalo jako podle příručky. Další prohlídka, technická kontrola, povzbudivé vyjednávání s makléřem… Podpis rezervační smlouvy byl na spadnutí.

Dobře střežené tajemství

Těsně před tím však Rádce objevil utajovaný zádrhel v podobě právní vady. Makléř nám jaksi zapomněl prozradit (nebo to možná ani sám netušil), že na stávající majitelku nemovitosti bylo vydáno soudní rozhodnutí o zákazu nakládání s veškerým majetkem. Marcel by na to sám včas nepřišel a podpisem rezervační smlouvy (nebo dokonce zrealizováním koupě) by se dostal do nezáviděníhodné situace.

Nečekaný zvrat

Díky Rádci se tak nestalo a včas jsme od koupě ustoupili. Vysněnou nemovitost jsme hledali dál. A co osud nechtěl – Marcel si místo vysněného bytu vybral překrásný domek v Roztokách u Prahy, který, jak sám říká, předčil všechna jeho očekávání.

A jaký si odnést závěr z tohoto příběhu? Skryté vady nemusí mít jen hmotný charakter v podobě křivé podlahy nebo díry ve střeše. Ty nehmotné vás mohou dostat až před soud. S Rádcem za zády se však nemusíte bát. A nejste-li si jistí tím, jakou nemovitost skutečně hledáte, věřte, že Rádce ji stejně najde…

 3,282 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 15.12.2014

Vložit komentář