Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Rádce na vaší straně

Jak to vypadá, když Rádce pomáhá svým klientům? V následujícím článku zmíníme pět kratičkých příběhů zájemců o koupi nemovitosti, kteří se rozhodli využít našich služeb. A rozhodně nelitovali.

1) Vyklizení bytu
Pan H. s manželkou si vybrali byt a pro koupi využili asistenci Rádce. Ten byt zkontroloval, upozornil na všechny vady a vyjednal slevu. Paní H. zažila již jedno stěhování do koupeného bytu, kdy původní majitel zanechal sklep plný harampádí  a k vyklizení se prostě neměl. Podobnou zbytečnou práci, kdy vše musela vyklízet sama, už nechtěla zažít. Do kupní smlouvy tak Rádce přidal zádržné, které bude uvolněno prodávajícímu až po předání zcela vyklizeného bytu a sklepa.

Tip: Jakékoliv podmínky k předávce bytu, ať už se jedná o vyklízení nebo opravy, zaneste do smlouvy k předávce bytu a podmiňte zádržným. To v praxi znamená, že prodávajícímu se zbývající část kupní ceny (obvykle 15 %) vyplatí až po předávce bytu na základě podepsaného předávacího protokolu. A ten kupující podepíše pouze tehdy, jsou-li splněny podmínky pro předání.

2) Rekonstrukce

rek

Zdroj: archiv Rádce

Realitní makléř tvrdil panu S., že v jím vybraném bytě byla provedena rekonstrukce elektrických rozvodů. Technický audit odborného týmu Rádce ale odhalil, že pojistky jsou zabudované na nepřístupném místě a navíc zcela chyběl proudový chránič. Nakonec vyšlo najevo, že rekonstrukce byla realizována svépomocí a v mizerné kvalitě.
Tip: Pokud prodávající uvádí, že v bytě byla provedena rekonstrukce, vždy chtějte vidět revizní zprávy.

3) Podpora ze strany realitního makléře
Realitní makléř nechtěl jednomu z našich klientů poskytnout žádné dokumenty ke koupi bytu, ani zajistit administraci koupě. Přitom realitní makléř dostává nemalou provizi při prodeji bytu právě za to, aby se o podobné náležitosti postaral. Rádce proto trval na podpoře ze strany realitního makléře a nakonec od něj získal pro klienta výpisy z katastru nemovitostí. Makléř posléze zajistil i podání návrhu na vklad zástavního práva a na změnu vlastníka v katastru nemovitostí.

Tip: Nenechte se odradit větou, že “tohle si musíte zajistit sami”. Makléři dostávají provizi za to, aby vám poskytli veškerou dokumentaci a ušetřili vás běhání po úřadech.

4) Podezřelé taktiky
Po panu M. realitní makléř požadoval smluvní rezervaci tak vehementně, až to bylo klientovi i Rádci podezřelé. Proto si Rádce nejprve vyžádal před podpisem rezervační smlouvy prokázání smluvního vztahu mezi realitní kanceláří a prodávajícím. Do té doby nebylo vůbec jisté, zda má makléř právo zastupovat prodávajícího a klient tak nenaletí s platbou rezervace.

Tip: Nechte si pro jistotu od makléře předložit smlouvu, která ho opravňuje zprostředkovat prodej dané nemovitosti.

5) Vlhkost v domě

vlhko

Zdroj: archiv Rádce

Pan a paní F. chtěli koupit dům, který se jim moc líbil, ale měli strach z vlhkosti. Ta byla v domě skutečně znatelná. Zvažovali, že od koupě odstoupí, ale technická kontrola týmu Rádce nakonec ukázala, že se jedná pouze o lokální vlhkost, kterou bylo možné po odhalení zdroje zatékání bez větších obtíží odstranit. Klienti si tak mohli dům v klidu pořídit bez větších nákladů navíc.

Tip: Při prohlídce domu či bytu se vyvarujte unáhlených závěrů, raději vše konzultujte s odbornými techniky.

Výběr a koupě nemovitosti nejsou žádnou maličkostí, a proto není žádná ostuda, když se během této procedury necháte zastupovat odborníky. A naopak, je rozumné vyhnout se zbytečným nepříjemnostem a zajistit si férové podmínky pro jednání s profesionály na straně prodávajícího.

 5,412 total views,  4 views today

Autor: Rádce
Dne: 23.09.2013

Vložit komentář