Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Rádce v akci: zásah za pět minut dvanáct

A máme tu zase jeden příběh, který potvrzuje, že opatrnost je při koupi nemovitosti na místě. Pan František F. dostal kontakt na Rádce až ve chvíli, kdy už měl svou novou nemovitost vybranou. Ale byt, který se rozhodl koupit, neměl možnost si prověřit. Proto oslovil Rádce pro vaši nemovitost.

Okamžitá technická kontrola

Rádkyně Hana Kučerová se ihned spojila s makléřem, který prodej nemovitosti zprostředkovával, a domluvila prohlídku za účelem prověření bytu technikem. V den D probíhalo vše podle plánu. Na první pohled nebyly žádné vady patrné a zdálo se, že se František obával zbytečně. Nakonec se však ukázalo, že technická kontrola byla na místě.

Po důkladné prohlídce Rádcův technik objevil zamaskované stopy po zatékání vody v okolí koupelny. Jak se ukázalo, stěna byla promáčená již delší dobu. Závada se ale dala odstranit, proto František od koupě nechtěl odstoupit.

Nastavení nových podmínek koupě

Začalo vyjednávání. Rádkyně Hanka s makléřem domluvila podmínku, že prodávající odstraní závadu (příčinu zatékání vody) na vlastní náklady a jako bonus získala pro Františka slevu z kupní ceny bytu v hodnotě 100 000 Kč.

Při oficiálním předávání nemovitosti provedl Rádce další kontrolu, která potvrdila nápravu technické závady, a pan František si bez obav převzal svůj nový byt. Opět se potvrdilo rčení: “dvakrát měř, jednou řež.”

 

 3,779 total views,  4 views today

Autor: Rádce
Dne: 09.01.2015

Vložit komentář