Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Inspekce nemovitosti

Dobrý den, rád bych se zeptal, co všechno obnáší technická kontrola? Je váš technik schopný najít např. i vadné vodovodní potrubí, špatnou izolaci domu nebo zamaskovanou vlhkost? Děkuji. PL

Odpovědět
Rádce | 22.07.2014

Dobrý den,
technická kontrola obnáší fyzickou kontrolu bytu, resp. nemovitosti, provedenou odborně způsobilým technikem (stavařem). Cílem kontroly je objektivní posouzení technického stavu, jako podklad při rozhodování klienta o vhodnosti koupě jednotky. Vizuálně je kontrolován celkový stav jednotky, statika, prostorové řešení, povrchy, výplně otvorů, technická zařízení, zdravotně technické instalace, hydroizolace resp. střecha a v neposlední řadě i situování jednotky v rámci sídelního celku tj. občanská vybavenost, dopravní dostupnost popř. hluková zátěž. Podle druhu objednané služby lze provést i tzv. kompletní technický audit, který, kromě definování technických problémů jednotky obnáší i cenový odhad takto zjištěných nedostatků. Tímto způsobem získává klient představu o orientační výši nákladů, se kterými musí kalkulovat nad rámec hlavní investice, tj. kupní ceny jednotky.

Technická kontrola je služba klientovi, je zaměřena na odhalování nedostatků a poruch dotyčné jednotky. Proto i závady popisované v dotazu lze zjistit postupnou vylučovací metodou nebo přímo měřeními a sondami (pokud k tomu dá souhlas stávající majitel).
S pozdravem Váš Rádce pro vaši nemovitost