Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Poradna

výměna zámku ve vydražené nemovitosti

20.08.2015

Dobrý den,

chtěla bych se poradit, jak postupovat ve věci domu, který jsme získali v nedobrovolné dražbě. Dražba proběhla poměrně nedávno ( 22.7.2015), takže zatím nejsme jako noví majitelé zapsáni v katastru. Původní majitel se sice z domu už větší části vystěhoval, ale dohodnutý termín předání klíčů k 15.8.2015 nedodržel a snaží se termín stále oddalovat. Mám obavu, aby dům, nebo některé jeho části úmyslně nepoškodil, proto bychom si chtěli nemovitost co nejdříve pojistit. Vzhledem k tomu, že má ale bývalý majitel stále klíče od domu, by se v případě poškození věcí z jeho strany nejednalo o překonání překážky a tím by nastal problém s pojistným plněním. Řešení vidíme, jako noví majitelé v uzavření pojištění nemovitost a v urychlené výměně zámku s případným vystěhováním zbylých věcí původního majitele do garáže. Můžete mi prosím napsat váš názor na řešení této situace ? S pozdravem Plucnarová

Kupa pozemku

17.08.2015

Dobry den, kupujeme pozemok a navrh na vklad v katastri nemovitosti sme vlozili 13/7/2015. 31/7/2015 bola vyznacena plomba exekucnim soudcem. Katastralni urad prepsal nas ako novych vlastnikov nemovitosti 10/08/2015 s tym, ze tam prebieha rizeni (medzi prodavajucim a exekucnym sudcom), ktoreho my, ako novi vlastnici, nie sme sucastou. U advokata sme pri podpise kupnej zmluvy zlozili v uschove sumu, ktora ma byt vyplatena predavajucemu po prepise vlastnickeho prava na nas, co sa teda uz uskutocnilo. Ake su teda pre nas rizika spojene s tym, ze bola dodatocne na nemovitosti vyznacena plomba? Dakujem za odpoved.

koupě nemovitosti v exekuci s nepravdivými údaji v odhadu

15.04.2015

koupili jsme RD v exekuci , kde bylo uvedeno ,že dúm má vchod z ulice - jenže až po dražbě jsme zjistili , že ten vchod patří k vedlejšímu domu - tudíž tento dům nemá žádný vchod - proto si myslím , že ten dúm je bezcenný. Můžeme odstoupit od smlouvy z důvodu nepravdivých údajů v odhadu?

Hranice pozemku

17.07.2014

Přišla jsem na to, že na katastru nemovitostí mám větší pozemek než ve skutečnosti (dříve to byl jeden pozemek). Jedná se asi o 70 m2. Je šance pozemek od souseda dostat zpět? Děkuji a přeji hezký den.

Odhad nemovitosti

16.07.2014
Dobrý den, zaujaly mne vaše služby a zajímalo by mě, zda na odhad nemovitostí máte své nasmlouvané odhadce, nebo i musím odhadce zajistit sám? Děkuji. Martin K.

Pomoc s výběrem nemovitosti

30.06.2014
Dobrý den, zabýváte se i vyhledáváním investičních nemovitostí? Chtěl bych koupit byt na investici a dále pronajímat tak, aby mi částka z pronájmu pokryla úvěr. Dokázali byste pro mne najít vhodnou nemovitost na základě ideální výše pronájmu v dané lokalitě? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Vladimír R.  

odejmutí daru nemovitosti

19.06.2014

Dobrý den mám dotaz, darovali jsme dceři a synovy nemovitost,je na ni hypotéka syna my jsme spoluručitelé.Díky jejím dluhům jsme se poté sami dostali do insolvence . Nyní jsme chtěli dar od syna vrátit,ale banka nám to nepovolila,že dcera tam má exekuci kterou splácí za bývalého manžela.Syn měl také ,ale tu jsme vyplatily takže jeho polovina je čistá.jenže ted prasklo že je návykový,měl nastoupit dnes léčbu,odjel ale pravděpodobně nenastoupil je v podmínce a pravděpodobně tedy brzo nastoupí VT..Má dluhy které doposud za naši pomoci splácíme.Hrozí však ,že brzo nemovitost zadluží dalšími exekucemi,nejsme nadále schopni za něj vše platit Chtěli bychom jako poslední možností požádat soud o vrácení daru podle novely zákona .Otázka zní-když podáme žádost sami bez advokáta jaké pro nás budou soudní náklady,zda vůbec na to budeme mít nebo zda to bude muset platit syn,když by jsme vyhráli soud.Trvá to dlouho,co když během čekání na soudní přelíčení skočí exekuce co potom. Jsme zoufalí strácíme syna a střechu nad hlavou.Děkuji za odpověd

Lze prodat nemovitost úhrnkem?

19.06.2014
Dobrý den, mám dotaz. Lze prodávat nemovitost (dům) jak stojí a leží (úhrnkem)? Jaké jsou dopady na kupujícího v případě reklamace vad?   Děkuji za odpověď.

Převod bytu do OV

04.06.2014
Dobrý den,   Může bytové družstvo brzdit převod bytu do osobního vlastnictví a jak se proti tomu bránit?   Děkuji Vám za odpověď

Inspekce nemovitosti

01.06.2014
Dobrý den, rád bych se zeptal, co všechno obnáší technická kontrola? Je váš technik schopný najít např. i vadné vodovodní potrubí, špatnou izolaci domu nebo zamaskovanou vlhkost? Děkuji. PL