Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Hledáte byt? Dejte si pozor. Může skrývat vady, které vás mohou zruinovat

Není nic neobvyklého, že někteří prodejci nemovitostí nepatří mezi poctivce. Je to zkrátka byznys. Na vás je nenechat se napálit a připravit o peníze.  A Rádce vám s tím pomůže.  Základem je důkladný technický audit.

Dvakrát měř, jednou řež

Pokud vás nějaký byt nebo dům zaujal, neunáhlete se. Navštivte ho víckrát než jednou a důkladně se rozhlížejte. Pravdou ale je, že zásadní vady na kráse zkrátka neobjevíte. Laickému oku zůstávají často skryté. V budoucnu vám ale mohou rázně zatočit s rozpočtem. Rádce totiž v průměru odhalí vady v hodnotě 189 000 Kč. A to není zanedbatelná částka.

Kdo to dělal?

Při běžné prohlídce bytu se také u prodejce informujte, zda tam někdy probíhala rekonstrukce. V případě, že ano, chtějte vědět, zda ji prováděl majitel svépomocí, nebo odborná firma. Nevíte proč? Důvod je prostý. Odborná firma je povinná zajistit příslušné revize, které jsou dokladem dobře odvedené práce. Domácí kutilové to často považují za zbytečnost.

Specialista versus laik

Koupě nemovitosti je velká investice, proto se nespoléhejte jen na svůj úsudek a nechte si poradit od odborníka. Specializovaný technik dobře ví, co a kde hledat. Nenechá se oklamat náplastmi v podobě nových nátěrů a omítek, které mohou zamaskovat nedostatky. Odborným průzkumem odhalí vady, které mohou z hlediska bezpečnosti nebo hygieny omezovat každodenní užívání nemovitosti.

Všechno má hlubší význam

Technická kontrola ale neslouží jen k vaší ochraně z hlediska bezpečného bydlení. Provádí se také proto, abyste mohli zkontrolovat hodnotu nemovitosti vzhledem k jejímu celkovému stavu. Po takové odborné kontrole obdržíte zprávu s vyčíslením nákladů na případné opravy. Technik vás také upozorní na to, co je potřeba zajistit hned a co můžete odložit na později.

A proč vám tohle všechno říkáme? Protože nechceme, abyste koupili zajíce v pytli. Se vším vám pomůžeme. Naši Rádci všechno zajistí a vy se nemusíte o nic starat. Následně od nich dostanete zprávu shrnující technický stav nemovitosti včetně objevených vad, fotodokumentace a finančního vyčíslení oprav. Na základě těchto zjištění pak lze lépe vyjednávat cenu. A to my umíme. Přesvědčte se o tom sami.

 3,535 total views,  4 views today

Autor: Rádce
Dne: 04.06.2014

Vložit komentář