Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Dražby nemovitostí: Exekuce a nedobrovolná dražba, 2. část

V minulém díle našeho nového seriálu o dražbách nemovitostí jsme si vysvětlili základní kritéria dražeb nemovitostí zatížených exekucí. Dnes se zaměříme na to, co vás může potkat po úspěšné dražbě. Ne vždycky totiž všechno probíhá hladce.

Na dražbu vždy připraven

Pro někoho jsou dražby něco jako adrenalinový sport, pro jiného vidina výhodného a rychlého nákupu. Pokud se ucházíte o nemovitost v exekuci, můžete ušetřit až třetinu z obvyklé kupní ceny v dané lokalitě. Nenechte se ale strhnout atmosférou a rychle stoupajícími nabídkami. Na dražbu či aukci se nevyplácí chodit nepřipraven. Oporou vám bude Rádce pro vaši nemovitost, jak s výběrem vhodné nemovitosti, tak během dražby i při následném převodu.

Převod nemovitosti může být zdlouhavý

Převod vydražené nemovitost zatížené dluhem bohužel neprobíhá tak rychle, jako u standardního prodeje. Pokud se s tímto faktem smíříte, nic vás nepřekvapí. A proč to nejde tak hladce?

  • Z listu vlastnictví na katastrálním úřadě je potřeba vymazat všechna břemena v podobě zástavních práv a exekučních příkazů.

  • Je-li věřitelů více, stačí, aby jeden z nich nesouhlasil s částkou, která mu připadne z vydražené sumy.

    • Často totiž prodej nemovitosti v dražbě na pokrytí dluhů nestačí. Získaná částka se mezi věřitele rozdělí.

  • Původní majitelé se někdy snaží svou situaci zachránit pronájmem. Zrušení případných nájemních smluv celý proces také protáhne.

Jak je patrné, nejedná se o neřešitelné záležitosti, ale nepřipraveným mohou pěkně znepříjemnit život. Jestli jste např. počítali s tím, že vydraženou nemovitost co nejdříve zpeněžíte, aby se vám investice zhodnotila, obrňte se trpělivostí.

Původní majitelé nechtějí odejít

Kvasničkovi objevili ve svém rodném městě nemovitost, která šla do nedobrovolné dražby. Dům se jim líbil, tak se rozhodli dražby zúčastnit a nakonec ho získali. Následný postup chtěli s původními majiteli vyřešit přátelsky, ale dočkali se jen nadávek a odmítnutí vpuštění do domu. Vystěhování nakonec proběhlo soudně.

Vystěhování původních majitelů ve většině případů probíhá v klidu a bez problémů. Můžete ale také narazit na rodinu, která odmítá akceptovat veškerá nařízení. Tohle není záležitost pro slabé povahy, je to velmi nepříjemné. Vždyť kdo z nás by chtěl takto přijít o střechu nad hlavou. Když už taková situace nastane, je potřeba zatnout zuby a najít pomoc. Problémům můžete předejít vyhledáním vhodné nemovitosti, kde nejsou taktová rizika. A s tím vám jako vždy pomůže Rádce.

Už nyní se můžete těšit na další díl našeho seriálu zaměřeného na dražby nemovitostí. Své dotazy a připomínky směřujte do naší Poradny nebo níže do komentářů k článku. Jsme tu pro vás.

 

 5,927 total views,  12 views today

Autor: Rádce
Dne: 31.03.2014

Vložit komentář