Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Chcete nový byt v Praze? Pak máme dobrou zprávu. Je jich dost a ceny klesly

Silný pražský trh s nemovitostmi zahýbal s cenami a zvýšil počet nabízených bytů. Zjistili jsme pro vás podrobnosti o tom, jak se skutečně věci mají a vyzpovídali ty nejzasvěcenější – developery.

Více než dvojnásobný nárůst počtu bytů

Zástupci pražských dveveloperů, konkrétně společnosti Skanska Reality, Ekospol a Trigema, jednohlasně potvrdili, že letošní nabídka nových bytů na prodej je dva a půl krát větší než loni. Vyplývá to z těchto jednoduchých čísel:

  • v prvním kvartále loňského roku přidali pražští developeři do prodeje 516 nových bytů

  • v letošním roce zahájili prodej již 1 250 nových bytů

A k tomu přidáváme další skvělou zprávu a to pokles cen. Průměrná cena nově přidaných bytů na trh totiž klesla z 59 020 Kč/m2 na 51 222 Kč/m2. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše. Pokles průměrné ceny nově nabízených projektů je způsoben nejběžnější cenou aktuálně přidávaných projektů, která se pohybuje v rozmezí od 45 do 50 tisíc za m2.

Nových bytů je dostatek

Aktuální pražská zásoba nových bytů je 6 450, což při průměrném počtu prodejů za poslední roky (cca 5 000 bytů) vystačí na rok a čtvrt. Z těch 1 250 nově přidaných bytů je v tuto chvíli prodaných 180, tedy 14 %.

“Největší podíl, téměř 40 % ze všech transakcí, které jsme v tomto roce uskutečnili, bylo v rozmezí mezi dvěma a třemi miliony a více než dvě třetiny z celkového objemu prodejů tvořily byty 2+kk a 3+kk,” uvedla Naďa Ptáčková, ředitelka Vývoje projektů a Akvizic Skanska Reality. ”Co se týče věkové struktury, téměř polovina našich letošních klientů byla ve věkovém rozmezí mezi 30 a 39 lety,” doplnila závěrem.

A co z toho všeho vyplívá? Hledáte-li nové bydlení v Praze, můžete se těšit na bohatou nabídku. Pro někoho může být hledání v takto velkém množství nabídek zábavou, pro jiné komplikací. Chcete-li si hledání svého nového bydlení usnadnit a neobětovat mu veškerý svůj drahocenný čas, obraťte se na Rádce. Ten pro vás vybere tu nejlepší nemovitost, zařídí všechny náležitosti koupě a ještě se postará o příznivější cenu.

Máte-li k aktuální situaci na trhu s nemovitostmi nějaké dotazy, nebo se při koupi nemovitosti  potýkáte nějakým obtížemi, obraťte se na naši Poradnu. K dispozici jsou vám také Rádci. Pro bližší informace o nabízených službách je neváhejte nezávazně kontaktovat.

 3,845 total views,  6 views today

Autor: Rádce
Dne: 22.05.2014

Vložit komentář