Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

Bude práce makléřů podléhat přísnému zákonu? Rozhodněte

Situace na trhu s realitami je všelijaká, jen ne ideální. Práce realitních makléřů není legislativně upravena a mezi mnoha poctivci se najdou i tací, kteří této mezery v zákoně plně využívají. Vždyť proto také vznikl Rádce, zástupce kupujících. A na dohled už je další pomoc – nový realitní zákon.

Nový realitní zákon se připravuje

Čeští zákonodárci se začali více zabývat situací na realitním trhu a připravují nový realitní zákon. Máme radost z toho, že nová úprava by neměla vznikat jen na základě debaty úředníků. To k ničemu nevede. „Jsme přesvědčeni, že nový realitní zákon by neměl vznikat jen od úřednického stolu, proto chceme do jeho tvorby zapojit širokou veřejnost, která umí nejlépe pojmenovat současné problémy,“ řekla Zdeňka Niklasová, ředitelka odboru veřejných dražeb.

Co si myslíte o praktikách na realitním trhu?

Zda nový realitní zákon vnese na trh zásadní změnu, nebo dokonce revoluci, můžeme zatím jen hádat. Faktem však je, že dosud nebylo pravidlem, aby se zákonodárci ptali občanů na názor předem. A to je potřeba využít. Zkrátka víc hlav víc ví. Ministerstvo pro místní rozvoj vytvořilo dotazník, který má zákonodárcům poskytnout informace o veřejném vnímání kvality realitních služeb. Váš názor je důležitý a může leccos změnit.

Dotazník pomáhající vzniku nového realitního zákona můžete vyplnit ZDE. Nezabere vám to více než 5 minut a přispějete dobré věci. Uvažte sami… Kdy jindy zákonodárce zajímá názor veřejnosti. Využijte toho.

Změnit se může mnoho

Až doposud nepodléhala práce realitních makléřů žádnému blíže specifikovanému zákonu. Je to živnost volná a její vykonavatel nemusí splňovat žádná přísná kritéria. Nikde není vymezen minimální standard zprostředkovatelských realitních služeb a nekalé jednání není nijak neobvyklé. Rádce ale stojí na vaší straně, o čemž se můžete přesvědčit z příběhů našich klientů (zde). S novým zákonem ale může být vaše ochrana ještě efektivnější.

 

1,320 total views, 2 views today

Autor: Rádce
Dne: 25.06.2014

Vložit komentář