Rádce pro Vaši nemovitost

RU EN CZ

3 zásadní rozhodnutí před hledáním nemovitosti

První a nejdůležitější rozhodnutí už padlo – chcete koupit nemovitost. Gratulujeme. Ale než začnete s aktivním vyhledáváním na realitních portálech, stanovte si požadavky. Odpovězte si na tři základní otázky. Jasné odpovědi vám pomohou eliminovat nevhodné nemovitosti z jinak rozsáhlé nabídky. 

1. Stanovte účel koupě

Než začnete nový byt či dům aktivně vyhledávat, stanovte si, za jakým účelem nemovitost kupujete. Chcete sami bydlet, zabezpečit děti nebo výhodně investovat a pronajímat? Odpověď na tuto otázku pak určí, zda při hledání zohlednit osobní požadavky, nebo zda je potřeba se zaměřit na obecná pravidla. V druhém případě je dobré vyhledat veřejné průzkumy a zjistit, jaké nemovitosti patří mezi nejžádanější.

2. Vytvořte si seznam priorit

Před skutečným hledáním nemovitosti se snažte zformulovat svoje sny a potřeby. Vytvořte si seznam a posléze ho rozdělte na to, co nový byt mít musí, a co byste uvítali, ale není to nutné. Vaše priority pak mohou zásadně zahýbat s kupní cenou.

Co byste neměli zapomenout zohlednit:

  • velikost bytu, respektive počet místností,

  • lokalitu a její dopravní dostupnost, infrastrukturu, služby, školky a školy,

  • polohu bytu – přízemí nebo ve vyšším patře,

  • typ bytového domu – panel nebo cihla,

  • exteriérový prostor v podobě balkonu, lodžie, terasy či předzahrádky.

3. Zhodnoťte časové možnosti

Chcete-li se přestěhovat ihned po předání klíčů od bytu, hledejte novostavby (případně starší objekty po kompletní rekonstrukci), které jsou připravené k okamžitému užívání. Máte-li zálusk na starší nemovitost před rekonstrukcí, musíte počítat se zdržením. Tady ale pozor. Starší neupravené byty se těší velkému zájmu. Už není pravidlem, že je jejich kupní cena podstatně nižší, než cena novostaveb. Nezrekonstruované byty představují pro nové majitele velký potenciál – mohou si je přetvořit k obrazu svému. Mějte však na paměti, že rozsáhlé stavební úpravy mohou být hodně nákladné a cenu rekonstrukce je potřeba připočíst ke kupní ceně nemovitosti.

Doporučujeme využít služby odborného technika, který zhodnotí stav nemovitosti a vyčíslí nutné opravy. Technika můžete vyhledat sami, nebo se obrátit na Rádce. Potřebujete-li poradit s jinými záležitostmi týkajících se koupě nemovitosti, využijte naši bezplatnou Poradnu.

Máte nákup nemovitosti v plánu a nevíte co vás čeká? Připravujeme pro vás praktickou příručku na téma Jak nakupovat nemovitosti. S námi se nemusíte bát, během nákupního procesu vás nic nepřekvapí.

 

 

 3,529 total views,  2 views today

Autor: Rádce
Dne: 17.04.2014

Vložit komentář